Vind de andere delen van de Baby Rainbow Sampler deken hier:

Garen en benodigdheden
Zie deel 1 voor alle benodigdheden.
Shop het garen!
Je kan Scheepjes Catona bij je lokale wolwinkel vinden, of online bestellen via:
Afkortingen
- AK
- Achterkant
- begin-moesje
- 2l, (sla draad om, steek naald in aangegeven steek, sla draad om, haal lus op) 3x in dezelfde steek, sla draad om, haal door alle lussen op naald
- hst
- half stokje
- l
- losse
- l-open
- opening onder l van vorige rij. Dit telt ook voor 2l-open, 3l-open etc
- moesje
- (sla draad om, steek naald in aangegeven steek, sla draad om, haal lus op) 4x in dezelfde steek, sla draad om, haal door alle lussen op naald
- v
- vaste
- VK
- Voorkant
- s(tn)
- steek/steken
- st
- stokje
Herhalingen
- *…; herh vanaf * nog 1x/2x/3x — Haak de instructies na * en herhaal deze daarna nog het aantal keer zoals aangegeven.
- (…) 1x/2x/3x — Haak de instructies tussen haakjes het totaal aantal keer aangegeven.
- […] — Geeft het aantal steken aan het einde van een rij of toer aan.
- (…) in dezelfde s/open — Geeft aan dat alle instructies tussen haakjes in dezelfde steek of ruimte worden gehaakt.
Notities
- De kleuren van de Pastel- en Regenboogversie verschillen in sommige rijen. De kleuren voor de Regenboogversie zijn aangegeven in blauw.
Kleurindeling


Technieken
Granny Clusters
Klik hier voor de tutorial over granny clusters.
Moesje
Klik hier voor de tutorial over moesjes.
Schelpensteek
Klik hier voor de tutorial over de schelpensteek.
Haakpatroon
Granny Cluster Sectie 2 (rijen 41-45)
Zoals ik al zei ga je de Granny clusters nog wel een paar keer terugzien in deze deken. We herhalen de instructies van de vorige Granny clusters, maar we beginnen dit keer aan de achterkant in plaats van aan de voorkant van de deken. Ook wisselen we wat minder vaak van kleur. Ik heb de volledige instructies hieronder uitgeschreven.
Die laatste 2 halve stokjes samenhaken is nodig omdat we weer terug willen van 146 naar 145 steken voor de rest van de deken.
Moesjes sectie 2 (rijen 46-51)
Je hebt al eerder moesjes gemaakt, vind je ze ook niet leuk? De textuur van deze steken vind ik erg prettig. Ik gebruik ze graag als contrastrij, of als rand. Ze zijn namelijk niet zo groot maar wel leuk om te zien.
Ook al heb je ze eerder gehaakt, ik heb de instructies hieronder nogmaals opgeschreven.
Als je goed naar je steken kijkt dan zie je dat de lossen die je haakt eigenlijk bovenop je moesjes liggen.
Schelpen sectie 1 (rijen 52-58)
We gaan schelpen haken in het volgende stuk. Er bestaan heel veel verschillende soorten schelpen. Wat ze allemaal gemeen hebben, is dat ze vanuit een steek worden gemaakt en uitwaaieren. Het is een klassieke steek: mijn overgrootmoeder heeft meerdere sjaals gehaakt met schelpen. Ik heb ze nog steeds hier thuis liggen!
Ik heb gemerkt dat draadspanning bij de schelpen best wel wat uitmaakt. Als je draadspanning heel los is, dan kan je schelpenrij wat gaan golven. Dit ga je merken doordat als je je hand over de rij heen strijjkt, hij niet plat blijft liggen. Er is dan simpelweg teveel garen voor de oppervlakte die de rij inneemt. Als je deken juist naar binnen gaat trekken, dan haak je te strak. Kijk dus goed naar hoe je haakt deze rij, en het eventueel nogmaals te doen met een grotere of kleinere haaknaald. Geloof me, je haalt liever twee rijen uit, dan dat je nadien met spijt terugkijkt naar deze rij. Deel van het leerproces is je eigen draadspanning onder controle krijgen!
De volgende rij is een compensatierij. Je moet gaan compenseren voor het verschil in hoogte van de schelpen, voordat je weer verder kan met reguliere 145 hst-rijen.
De stekenmarkeerders helpen je de lossen te vinden waar je in moet haken. Verwijder ze na deze rij.
Ga door met deel 5 van het patroon.
Diagrammen


Misschien vind je dit ook leuk
Reacties
Wees de eerste die reageert op dit bericht!



